IKARA – ROZHOVOR PRO ROCKPLANET

INT3RWI3W

ROZHOVOR S NOVÝM ČESKÝM PROJEKTEM, IKARA!!
IKARA je na scéně  jen pár měsíců a už má své fanoušky.
Nedávno kapela vydala první singl „Pouto“.
Kapela nás velmi zaujala a poskytujeme vám rozhovor!!
Ahoj, jste docela velmi čerstvý projekt, jak by jste se představili?
Jarda Brouzda
Ikara je zatím studiový projekt. Natáčíme desku stylově od poprocku po symfonický metal.
Hlavní zpěvačkou je Žántí, kterou můžete znát z divadla RockOpera Praha nebo z crossoverové kapely Matahari. Dalšími členy jsou Jaroslav Brouzda, Daniel Krob, Jaroslav Brzobohatý a Roman Haase. Všichni zkušení muzikanti.

Koho napadlo založil kapelu IKARA?

Daniel Krob
Založit kapelu napadlo Jardu Brouzdu a Jardu Brzobohatého, kteří už spolu hráli v česko-německé kapele Morbid Silence a dodnes spolu natáčí ve studiu GallerySound.

Proč se kapela jmenuje IKARA?
Žántí

Jeden z našich prvních textů, který jsem napsala, se jmenuje Ikara. Ikara je ženské jméno, v mužském rodě je to Ikarus. A kluky napadlo, že by se tak mohl jmenovat celý projekt.

Jak jste se dali dohromady?
Žántí

Jednou jsem natáčela zpěvy ve studiu GallerySOUND a Jarda Brouzda se mě zeptal, jestli bych si nechtěla zazpívat symfonický metal. Řekla jsem, že to je jeden z mých snů. Pak se chvíli nic nedělo a na začátku roku 2022 mi přišla skladba, a ať si zkusím udělat zpěvovou linku a text. Byli jsme vzájemně nadšeni a tím to začalo. A taky jsme z toho symfonického metalu uhnuli do dalších stylů. Vyplynulo to přirozeně.

Jak často se scházíte?

Jaroslav Brouzda
Zatím se moc nescházíme, protože jako IKARA nekoncertujeme. Pracujeme na skladbách ze svých domovů a studií. Máme všichni dost zkušeností a jde to i takto. Jsme ve fázi psaní a natáčení.

Nedávno vám vyšel první singl „Pouto“, kdo napsal text a hudbu? A proč zrovna tak smutná tématika?

Žántí
Hudbu napsal Jarda Brouzda s Jardou Brzobohatým, zpěv a text já. Klukům, bohužel, minulý rok umřely maminky, takže na jejich přání byl tento text napsaný. Jinak témata máme různá.

Co je vaším cílem?

Jaroslav Brzobohatý
Teď je naším cílem natočit kvalitní desku. Většina repertoáru je napsaná a vše se teď natáčí a aranžuje.

Co by jste chtěli tento rok ještě stihnout?

Daniel Krob
Natočit desku, udělat k jednotlivým singlům pár klipů nebo Lyric klipů a tím oslovit další lidi. Singl Pouto se už objevuje v rotacích českých rádií a také nás oslovily rádia u USA a Kanady. Jsme rádi za každý zájem a vážíme si toho.
Můžou se tedy fanoušci těšit na první album kapely IKARA?
Jaroslav Brouzda
Určitě, intenzivně na něm pracujeme ve studiu GallerySound, kde jsem letos dokončil natáčení nového CD skupiny Seven a aktuálního songu Boj za svobodu ke klipu od kapely Kreyson Memorial.

Plánujete už tento rok nějaký koncerty?

Jaroslav Brzobohatý
Zatím ne. Teď je prioritou natáčení a dokončení desky, která je důležitá, aby se lidi dozvěděli, co děláme a co je vlastně Ikara. Je před námi ještě hodně „muziky“ a my všichni se na ni moc těšíme.

Od spuštění tohoto projektu není zas tak dlouhá doba a už vás sledují na sociálních sítích skoro 1 000 fanoušků. Čím to je?

Daniel Krob
Zatím to jsou víceméně fanoušci našich současných kapel a projektů. Doufáme, že budou přibývat další a další díky singlům a videím, které budeme postupně vydávat. Na Youtube se už Lyric video Pouto blíží ke 2000 shlédnutí a to je v naší zemi a v této vypjaté válečné situaci skvělý začátek.

Plánujete své webové stránky?

Jaroslav Brouzda
Ano stránky už máme spuštěné na adrese  www.ikara-band.cz, ale zatím všechno promo kapely řešíme přes sociální sítě, kde má každý člen Ikary své fanoušky.Také už máme svůj Instagram a Facebook
Každý člen kapely IKARA má i své další kapely, dá se to vše stíhat?
Žántí
Dá se to stíhat, protože jako Ikara nekoncertujeme. Zatím „jen“ točíme desku. Kluci mají své kapely. Daniel Krob jede s Kreyson Memorial, Roman Haase s Alešem Brichtou Projekt, Jarda Brouzda natáčí a masteruje kapely ve svém studiu GallerySound a Jarda Brzobohatý se zdokonaluje na bezpražcovou 5ti strunnou basu pro krásnou baladu v Ikaře.

Kdy vyjde další singl?

Jaroslav Brouzda
Intenzivně na něm pracujeme a už jsme zveřejnili i malou video ukázku. Myslím, že se mají fanoušci na co těšit. Máme už připravených a  natočených několik singlů. Budou vycházet postupně během celého roku.

Plánujete i videoklipy?

Jaroslav Brzobohatý
Určitě na 100%. Kromě Lyric klipů se chystáme natočit videoklip k nové baladě, která bude naším druhým singlem. Rádi bysme natočili ke každé skladbě nějaké video. V dnešní době jsou fanoušci zvyklí nejen poslouchat, ale také se dívat…půjdeme jim s Ikarou naproti.
Nějaký vzkaz fanouškům?
Ikara
Vzkazem pro ně je naše hudba a budeme opravdu šťastní, když se dostane do srdcí a duší našich posluchačů.
www.ikara-band.cz
Ikara muzikanti:
Zpěv – Žántí
Kytary – Jaroslav Brouzda
Kytary – Daniel Krob
Basa – Jaroslav Brzobohatý
Bicí – Roman Haase
Sampler – Jaroslav Brouzda